Έλεμ Κλίμοφ, Έλα να δεις (1985)

Dimi · 6 · 839

Dimi

• Full Member
Γεια σας

Πριν λίγο καιρό (ίσως 2 μήνες) η ΕΤ1 έδειξε μια μεταμεσονύχτια ταινία (πολωνική ή ρωσική) για τον Β' ΠΠ. Ήταν σκληρή ταινία, για ένα παιδί που γίνεται μάρτυρας βαρβαροτήτων, είναι ο μοναδικός που δραπετεύει από έναν καιόμενο στάβλο και τελικά ακολουθεί την αντίσταση που στήνει ενέδρα και εκτελεί τους υπεύθυνους της σφαγής (σε σύνοψη).

Θυμάται κανείς τον τίτλο, έχω σπάσει το κεφάλι μου;
« Last Edit: 07 Mar, 2010, 12:01:59 by wings »

Frederique

• Hero Member
  • Creative, Hardworking and Able!
Θυμάσαι ηθοποιούς, κάποιο όνομα ίσως; Σκηνοθέτη; Θα μπορούσα να κοιτάξω στα προγράμματα τηλεόρασης (αν δεν τα έχω ήδη ανακυκλώσει) :-)
Communicate. Explore potentials. Find solutions.

mavrodon

• Hero Member
Αν θυμηθείς την ακριβή ημερομηνία ή στο περίπου είναι εύκολο να βρεθεί. Θυμάμαι να διάβασα για το περιεχόμενό της στις σελίδες τηλεόρασης της Καθημερινής.

Dimi

• Full Member
Αχ, δεν τα θυμάμαι ακριβώς, δεν κοιτάω το πρόγραμμα, αλλά η ταινία ηταν εντυπωσιακή, από αυτες που κοιτάζεις χωρίς να ανοιγοκλείνεις βλέφαρο. Θα κάνω μια ακόμα αναζήτηση μπας και τη βρω.

Dimi

• Full Member
Το βρήκα. Τελικά έπρεπε να είχα κάνει αναζήτηση στα ελληνικά τόσο καιρό, λέγεται "Έλα να Δεις".

http://entertainment.in.gr/html/ent/455/ent.75455.asp

« Last Edit: 07 Mar, 2010, 11:49:01 by Dimi »

mavrodon

• Hero Member
Συγκλονιστικές σκηνές. Η εικόνα του παιδιού με το συνοφρυωμένο μέτωπο να βλέπει τις βαρβαρότητες να εκτυλίσσονται μπροστά στα μάτια του είναι αξέχαστη. Διερωτώμαι πώς μπορεί κανείς να δει ολόκληρη την ταινία.
« Last Edit: 08 Mar, 2010, 00:29:30 by mavrodon »

Search Tools