Γιάννης Λογοθέτης, Χορευτής εκ Παρισίων

Πρωτέαs

• Hero Member
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!

Με πολύ love!!!!!
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 18:36:55 by Ion »
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Να σημειώσουμε ότι το τραγούδι ανήκει στη συλλογή η Λούλα και άλλες ιστορίες του Λογό, είναι διασκευή ξένου τραγουδιού και το ερμηνεύει ο Θύμιος Καρακατσάνης.

Χορευτής εκ Παρισίων
Καλλιτέχνης: Θύμιος Καρακατσάνης
Συνθέτης: G.H.Matios Rodriguez/P.Coutursi/E.P.Maroni
Στιχουργός: Γιάννης Λιόντος
« Last Edit: 09 Dec, 2006, 12:22:56 by wings »

elena petelos

• Hero Member
  • Qui ne dit mot consent.

Με πολύ love!!!!!

Τέλειο!! Είναι απίθανος (ο άτιμος) ο Ίων.

:))) Αν έχεις και το "Ήρθαν κάτι Αμερικάνοι", από μένα.... Ο,ΤΙ ΘΕΣ!
« Last Edit: 21 Oct, 2008, 18:38:47 by Ion »

jglenis

• Full Member
Αγαπητή,

Θερμές ευχαριστίες για το τραγούδι αυτό, ένα εκ των πολλών «με νόημα» ενός καταπληκτικού δίσκου. Αναφέρομαι στον δίσκο "Τραγούδια με νόημα" όπου υπάρχει αυτό το τραγούδι μαζί με πολλά άλλα εξίσου υπέροχα. Αναρωτιέμαι που μπορεί να βρεί κανείς – ή ακόμη καλύτερα να αγοράσει τον δίσκο αυτό. Εγώ τον είχα αγοράσει προ αμνημονεύτων ετών στο υπόγειο του ενιαίου τότε Metropolis. Δυστυχώς όμως τώρα πλανάται ασκόπως παγιδευμένο μέσα σε ένα ταχυδρομικό δέμα προς Αγγλία το οποίο ποτέ δεν έλαβα (μαζί με τρία σπάνια CD του Barry White και κάμποσα Κόμιξ)...Και ουδέποτε ξαναβρήκα, ούτε το δέμα, ούτε όσα περιείχε. 
Όπως και να’χει είναι υπέροχο που άκουσα ξανά έστω και ένα τραγούδι του δίσκου. Ευχαριστώ και πάλι!
Life is like a grammar lesson. You find the past perfect and the present tense.

elena petelos

• Hero Member
  • Qui ne dit mot consent.
Αγαπητή,
 Αναφέρομαι στον δίσκο "Τραγούδια με νόημα" όπου υπάρχει αυτό το τραγούδι μαζί με πολλά άλλα εξίσου υπέροχα. Αναρωτιέμαι που μπορεί να βρεί κανείς – ή ακόμη καλύτερα να αγοράσει τον δίσκο αυτό. (...)  τώρα πλανάται ασκόπως παγιδευμένο μέσα σε ένα ταχυδρομικό δέμα προς Αγγλία το οποίο ποτέ δεν έλαβα (....)

Δεν ξέρω αν το έχει πάρει από αυτήν τη συλλογή η Σταυρούλα, αλλά αν όχι, τον έχω εγώ τον δίσκο και μια και σε μερικές μέρες Ελλάδα, θα τα σηκώσω όλα στο esnips. Εναλλακτικά:

http://www.musical.gr/cddetails.scr?gui_language=1&CD_code=094637923023
http://www.edu.uoc.gr/~math2172/panousis/diskogr/gyalakia/gyalakia.htm

Eπίσης, παραδόξως... βλέπω:

97  ΓΙΑΝΝΗΣ ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ / ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΝΟΗΜΑ   724348030122 € 11,75 MINOS-EMI   
http://www.studio52.gr/grin_G.htm

:))

(Για τα πακέτα που περιφέρονται ασκόπως από/προς/εν ΗΒ πολλά θα μπορούσε να πει κανείς. :))

« Last Edit: 09 Dec, 2006, 12:41:18 by elena petelos »

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Αγαπητή,

Θερμές ευχαριστίες για το τραγούδι αυτό, ένα εκ των πολλών «με νόημα» ενός καταπληκτικού δίσκου. Αναφέρομαι στον δίσκο "Τραγούδια με νόημα" όπου υπάρχει αυτό το τραγούδι μαζί με πολλά άλλα εξίσου υπέροχα. Αναρωτιέμαι που μπορεί να βρεί κανείς – ή ακόμη καλύτερα να αγοράσει τον δίσκο αυτό. Εγώ τον είχα αγοράσει προ αμνημονεύτων ετών στο υπόγειο του ενιαίου τότε Metropolis. Δυστυχώς όμως τώρα πλανάται ασκόπως παγιδευμένο μέσα σε ένα ταχυδρομικό δέμα προς Αγγλία το οποίο ποτέ δεν έλαβα (μαζί με τρία σπάνια CD του Barry White και κάμποσα Κόμιξ)...Και ουδέποτε ξαναβρήκα, ούτε το δέμα, ούτε όσα περιείχε. 
Όπως και να’χει είναι υπέροχο που άκουσα ξανά έστω και ένα τραγούδι του δίσκου. Ευχαριστώ και πάλι!

Το 2004 κυκλοφόρησε ο δίσκος η Λούλα και άλλες ιστορίες (http://www.protasismusic.gr/paragoges/p23.php) οπότε σίγουρα μπορείς να τον βρεις.

jglenis

• Full Member
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! "Η Λούλα και άλλες ιστορίες" μοιάζει ακόμη καλύτερο - το γούστο του Γρηγόρη Ψαριανού αποτελεί νομίζω εγγύηση. Αν δεν είχε κι αυτή τη μανία με το ποδόσφαιρο...
Και το esnips είναι βέβαια μια λύση. Θα προσεγγίσω λοιπόν το θέμα ποικιλοτρόπως. Ευχαριστώ και πάλι.
Life is like a grammar lesson. You find the past perfect and the present tense.

Search Tools