Οι ζωές των άλλων

stathis · 36 · 6564

Katrin

• Newbie
  • *
Νομίζω ότι για το κεφάλαιο Δανίκας χρειάζεται ένα καινούριο νήμα αν όχι φόρουμ....Πάντως έχοντας ζήσει κοντά 3 χρόνια στην Αν. Γερμανία (Λειψία) έχουν ακούσει τα αυτιά μου ουκ ολίγες ιστορίες με αποκορύφωμα ένα φίλο που ανακάλυψε ότι η γιαγιά του στην Στάζι...!

Αλ.

• Hero Member
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Νομίζω ότι για το κεφάλαιο Δανίκας χρειάζεται ένα καινούριο νήμα αν όχι φόρουμ....Πάντως έχοντας ζήσει κοντά 3 χρόνια στην Αν. Γερμανία (Λειψία) έχουν ακούσει τα αυτιά μου ουκ ολίγες ιστορίες με αποκορύφωμα ένα φίλο που ανακάλυψε ότι η γιαγιά του στην Στάζι...!
Καλύτερα Δανίκας παρά δανεικά κι αγύριστα.
Όπως επίσης καλυτερα στη Σταζι παρά στ' αζήτητα...

Ο Δανίκας αναγκάστηκε μετά από λίγο καιρό να δημοσιεύσει ένα (υποκριτικό) mea culpa στον Ταχυδρόμο, όπου, απ' ό,τι θυμάμαι, έλεγε ότι πήγε και ξαναείδε την ταινία, και, ναι, παραδέχεται ότι έχει κάποια προτερήματα, αλλά και αυτή τη φορά -με πολύ πιο υπόγειο τρόπο- την έβγαζε πάλι άχρηστη.
Όταν καταντάς γραφικός, παραμένεις γραφικός είτε είσαι στο υπόγειο, είτε στο ρετιρέ. Ειδικά δε άμα είσαι και στου Δαλιανίδη.
« Last Edit: 20 Mar, 2007, 20:02:45 by w4tt4n4b3 »
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||

stathis

• Hero Member
Και αναρωτιέμαι: γιατί δεν κάνουν τα Νέα και ο Ριζοσπάστης τράμπα τους ταινιοκριτικούς τους όταν έχουν τέτοιες ταινίες; Με του Ριζοσπάστη γελάσαμε περισσότερο...
Κάτι που δεν γνωρίζετε μάλλον: ο Δανίκας έγραφε στον Ριζοσπάστη, πριν πολλά-πολλά χρόνια...

banned8

• Jr. Member
  • **

F_idάνι

• Hero Member
Καλά, αυτό το φόρουμ βρίσκεται πάντα πριν από την επικαιρότητα. Έχετε προσέξει ότι μόλις μελετάμε κάποιον ή κάτι, εμφανίζεται;

stathis

• Hero Member
Πέθανε σε ηλικία 54 ετών ο Γερμανός ηθοποιός Ούλριχ Μίχε, ο οποίος ενσάρκωσε με μοναδικό τρόπο τον πράκτορα της Στάζι Γκερντ Βίσελ στην ταινία "Οι ζωές των άλλων".
Είχε γεννηθεί στην Ανατολική Γερμανία και κατέληξε ύστερα από πολύχρονη μάχη με τον καρκίνο.
Ο Μίχε είχε πρωταγωνιστήσει σε πολλές ταινίες, ανάμεσά τους το "Amen" του Κώστα Γαβρά και τα "Παράξενα παιχνίδια" του Μίκαελ Χάνεκε, ενώ είχε εμφανιστεί και σε πολλές τηλεοπτικές παραγωγές της γερμανικής τηλεόρασης.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=819669&lngDtrID=253
« Last Edit: 15 Oct, 2007, 13:21:00 by stathis »

Search Tools