ψεύτης ήλιος

gkarapapa

• Jr. Member
  • **
Γεια χαρά!
Μήπως ξέρει κανείς πού θα βρω μία ταινία που στα ελληνικά έχει τον τίτλο "Ψεύτης ήλιος"; Έχουν ψάξει δύο γνωστοί μου και δεν τη βρίσκουν, ούτε σε μεγάλα καταστήματα. Όποιος γνωρίζει καμιά σινεφίλ γωνίτσα ή όποιος θυμηθεί να ρωτήσει τον υπάλληλο την επόμενη φορά που θα πάει να πάρει ένα dvd και το εντοπίσει, παρακαλώ να μου το πει. (Κάπου στην Αθήνα)
Ευχαριστώ
« Last Edit: 19 Dec, 2006, 01:39:36 by gkarapapa »

stathis

• Hero Member
Soleil trompeur, του Νικίτα Μιχάλκοφ, 1994.

Δεν φαντάζομαι ότι θα είναι φοβερά δύσκολο να βρεθεί.
« Last Edit: 19 Dec, 2006, 01:46:09 by stathis »

gkarapapa

• Jr. Member
  • **
Τι να σου πω; Δεν έχω κοιτάξει η ίδια. Είχαμε αυτή την κουβέντα την Πέμπτη κι έλεγαν δύο διαφορετικοί άνθρωποι ότι την έχουν ψάξει και δεν τη βρήκαν.  Και μάλιστα, είπαμε ότι όταν βρεθεί θα κανονίσουμε και προβολή, γι' αυτό και το πήρα "ζεστά". Άσε που την εκθείαζαν κι εγώ δεν την έχω δει. Όπως καταλαβαίνεις, με έχει ιντριγκάρει το θέμα και πολύ θα χαρώ να είναι τελικά πολύ εύκολο να βρεθεί για να τη δω κιόλας!

stathis

• Hero Member
Προσωπικά, ο Ψεύτης ήλιος δεν με είχε ξετρελάνει, σε αντίθεση με τον Κουρέα της Σιβηρίας του ιδίου. Κάτι μου λέει όμως ότι οι περισσότεροι θα διαφωνήσουν...

Αλ.

• Hero Member
  • This b0dy is y0ung but my sp1r1t's 0|d...
Ειναι ο ιδιος σκηνοθετης που έκανε και τον Κουρέα της Σιβηριας ο αγγλικος τιτλος ηταν The barber of Siberia...
Το οποίο ήταν ευχάριστη και καλή ταινία.
Παντως απο το Amazon τις βρισκεις τις ταινιες του χωρις δυσκολία.
"I like to remember things my own way. Not necessarily the way they happened"
Member of elites only...just like Mus1ca||

Search Tools