Της αγίας Αναστασίας σήμερα...

wings · 63 · 11609

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Δώδεκα ακριβώς... της αγίας Αναστασίας σήμερα και σε τούτο το φόρουμ όλα τα 'χει ο μπαξές: Νατάσες, Αναστασίες (κρυφο-Σάσες), Νάντιες.:-)

Χρόνια πολλά και καλά σε όλες σας και να είστε πάντα γερές και ευτυχισμένες!

Τις μουσικές ευχές τις αφήνω στη Σταυρούλα που τις έχει πάρει εργολαβία.:-)
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Πρωτέαs

• Hero Member
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Μα τί με κάνεις, πάλι; Τί με κάνεις;
Δε θα μπω καν στη διαδικασία, να σκεφτώ τραγούδι με το όνομα των κοριτσιών, αλλά θα τους αφιερώσω και είμαι σίγουρη ότι θα το εκτιμήσουν τα μάλα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ.1 παρακαλώ, κάντε κλικ στο κινούμενο ;-)
Υ.Γ.2 βρείτε από ποια ελληνική ταινία είναι το τραγούδι και κερδίστε ένα Σαββατοκύριακο μαζί μου ;-)

Εννοείται, βέβαια, ότι όλα τα έξοδα δικά σας ;-ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
« Last Edit: 22 Dec, 2006, 00:26:36 by Πρωτέαs »
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.

user2

• Hero Member
Επίτηδες το κάνουν. Άλλες αλλάζουν το όνομά τους με τρόπο που να μην μπορείς καν να διανοηθείς από πού πηγάζει και, όταν τελικά έρθει η βαρύγδουπη ανακοίνωση, απορούν με το κεραυνόπληκτο βλέμμα που αντικρύζουν (και το βαρύ, ρυθμικό γδούπο που κάνει το κεφάλι σου στον τοίχο). Λίζα, λέει, από το Ευτέρπη!
Άλλες έχουν δεκαεφτά και βάλε γιορτές το χρόνο και διαλέγουν κατά βούληση.
Άλλες, λέει, εξαρτάται από το εάν είναι παντρεμένες ή όχι. (Αξέχαστο σκηνικό: έχω κάνει μια φίλη να αγανακτήσει με αυτό το θέμα τόοοοσο πολύ, που έφτασε να ορύεται -αργά βράδυ, έξω από το Α.Τ. των Αμπελοκήπων- "μα, σου εξηγώ τόση ώρα: επειδή δεν είμαι παρθένα!").
Όμως, θα μου πει κανείς, ξεχνάς τους Μανώληδες, που οι Κρητικοί γιορτάζουν με μία μέρα διαφορά από τους μη; Όχι, κύριε, δεν τους ξεχνάω, αλλά Κρητικοί είμαστε, κάνουμε ό,τι θέλουμε και μπορούμε. Εμείς φταίμε που είμαστε ακόμα ενωμένοι!
Τέλος πάντων, αρκετά με τη γκρίνια. Χρόνια καλά και ό,τι καλύτερο. Και να κερνάμε και τίποτα:-)

Υ.Γ. Ο κ.Μέντιος είναι όλα τα λεφτά! Πότε γιορτάζει είπαμε;

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Υ.Γ. Ο κ.Μέντιος είναι όλα τα λεφτά! Πότε γιορτάζει είπαμε;

Γιατί, θα τον βάλεις στο reminder για να του ευχηθείς; Γράψε τότε: ο συγκεκριμένος κυρ-Μέντιος στις 14 Σεπτεμβρίου.:-)))))))))
« Last Edit: 22 Dec, 2006, 01:16:17 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)

Διδώ

• Jr. Member
  • **
Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια που γιορτάζουν σήμερα!
Να είστε πάντα καλά!

F_idάνι

• Hero Member
Κεράσματα ακούω... Τι έχουμε σήμερα; Ο κυρ Μέντιος έχει μέσα Ξυλούρη; Δεν πιστεύω να είναι τίποτε νηστίσιμο... Χρόνια πολλά σε όλες τις Αναστασίες, τις Νατάσες, τις Σάσες (κανέναν Τάσο έχουμε;)
Χρόνια πολλά και σε σένα Αστραπόγιαννε Μαρκομανωλάκη. Αλήθεια, εσύ πότε γιορτάζεις; Τον Ιανουάριο, τον Αύγουστο, του Αγίου Μάρκου, του Αγίου Μανώλη της Κρήτης ή της υπόλοιπης Ελλάδας ;-)
« Last Edit: 22 Dec, 2006, 01:33:27 by F_idάνι »

Σουρπουίτσα

• Dolce far niente...!
  • Sr. Member
  • Whatevah...
Επίτηδες το κάνουν. ’λλες αλλάζουν το όνομά τους με τρόπο που να μην μπορείς καν να διανοηθείς από πού πηγάζει και, όταν τελικά έρθει η βαρύγδουπη ανακοίνωση, απορούν με το κεραυνόπληκτο βλέμμα που αντικρύζουν (και το βαρύ, ρυθμικό γδούπο που κάνει το κεφάλι σου στον τοίχο). Λίζα, λέει, από το Ευτέρπη!
’λλες έχουν δεκαεφτά και βάλε γιορτές το χρόνο και διαλέγουν κατά βούληση.
’σε, Γιάννη, και σα να μη φτάνουν όλα αυτά που κάνουν για να μας μπερδέψουν και να μας παραπλανήσουν ως προς την πραγματική εορταστική
εορτή τους, σου σέρνουν και τα εξ αμάξης άμα δεν τους πεις χρόνια πολλά τη σωστή μέρα... Θράσος σκέτο!

Λίζα, λέει, από το Ευτέρπη!
’σε, έχω και καλύτερο: Ίρις-Ίριδα από το Αργυρώ! Ντόινγκ!

Στο θέμα μας: Αναστασούλες, χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Πάντα ανα-τασικές και φαρμακολύτρες!
Στο ίντερνετ όλα διίστανται.
W4tt4n4b3

banned8

• Jr. Member
  • **
Τι σου κάνει η αδράνεια... Αφού βεβαιωθήκαμε ότι η Νατάσα μας δεν γιορτάζει ούτε το Πάσχα ούτε με τους Τάσους, περιμέναμε μέχρι τα μεσάνυχτα για να της ευχηθούμε ... και μετά το ξεχάσαμε. Ή το ξέχασα εδώ. Μπορεί οι άλλοι να ευχήθηκαν και να μην άκουσα εγώ. Δεν θα είχα πάρει τα χάπια μου. Πώς τα λένε τα χάπια μου; Έχω ξεχάσει πώς λένε και τα χάπια μου. Μα τι είχε, τέλος πάντων, το κρασί; Κρασί δεν ήταν το κόκκινο που πίναμε; Τέλος πάντων...

Χρόνια πολλά σε όλες τις Ευτέρπες και τις Λίζες και τις άλλες...

(Αν ξέρει κανείς από ποια ταινία είναι ο κυρ-Μέντιος, μπορεί να μου το σφυρίξει να περάσω εγώ το σαββατοκύριακο στη Θεσσαλονίκη;)

jglenis

• Full Member
Ο κυρ-Μέντιος δεν είναι από το θησαυρό του μακαρίτη, όπου εκείνος ο τύπος ανακοινώνει πως βρίσκει ένα θησαυρό και όλοι πιστεύουν πως είναι αυτός που έψαχναν;

PS Dear S, I was trying to think of a song to share here the same way you do, but every time I came up with one, I thought you will probably have it. Anyway, finally I concluded maybe I share this one [http://www.sendspace.com/file/2z2iga] which goes like "this boy needs therapy" and consequently it kind of attracted my attention when I first listened to it. It's kind of psychedelic, and doesn't really makes any sense, but then again, what on earth does? So for anyone who might like this weird stuff, enjoy!
« Last Edit: 22 Dec, 2006, 02:41:39 by jglenis »
Life is like a grammar lesson. You find the past perfect and the present tense.

Pink Panther

• Hero Member
  • Τσα!
Χρόνια Πολλά στις Αναστασίες και από εμένα. Να είστε πάντα καλά και ό,τι επιθυμείτε να το αποκτήσετε με τον νέο χρόνο...ή και νωρίτερα. Προλαβαίνετε ακόμη.
Φιλιά
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις

Anastasia

• Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • Set goals, Work hard!
Καλημέρα σας!!!

Ευχαριστώ πολύ όσους με θυμήθηκαν αλλά και όσους δεν με θυμήθηκαν.

Σταύρακα, τι σούπερ τραγούδι είναι αυτό;;;; Εγώ δεν απαντώ στο κουίζ γιατί δεν επιτρέπεται (εργαζόμαστε στην ίδια εταιρεία αναπαραγωγής διαλόγων ελληνικών ταινιών!!!).  ;-)))

Αστραπόγιαννε, προσπερνώ τη γκρίνια σου λόγω της ημέρας (θα ξημερώσει, δε θα ξημερώσει...) και σ'ευχαριστώ για τις ευχές (ένεκα η πιο πρωινή Αναστασία του φόρουμ).....όσο για το κέρασμα, τον τρόπο τον ξέρεις...τι είναι η Θεσσαλονίκη...ένα τσουπ!!!
"Only Love can leave such a... Mark!"

inertia

• Sr. Member
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!! Μπήκα με πολλή λαχτάρα χθες αργά παρά την κούρασή μου... ένεκα η συζήτηση περί διεύρυνσης αυτής της όμορφης παρέας και σήμερα ομολογώ τη συγκίνησή μου!

Αναστασία και Νάντιες χρόνια πολλά και του χρόνου στο ballroom του Ιντερκοντινένταλ!
Nobody puts Baby in a corner!

lany

• Full Member
  • Μακρινό πλάνο (να 'μαστε και σίγουροι!)
Χρόνια Πολλά στα κοριτσάκια του φόρουμ που γιορτάζουν!!!!

Αναστασία μου, χρόνια πολλά και επιφυλάσσομαι στην επόμενη κάθοδό σου ή την επόμενη άνοδό μου!

Ινερτιάκι, χρόνια πολλά, πάντα ευτυχισμένη και δημιουργική!!

Επειδή αποχωρώ σήμερα, εύχομαι Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά!! Πάντα και πάνω από όλα υγεία!

Φιλιά σε όλους!!!!!!!!!!!!!!
Μόνο οι γενναίοι αγαπούν... Οι άλλοι απλώς ξεγελούν τα όνειρα...

ʼκης Δήμου

Anastasia

• Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • Set goals, Work hard!
Πολύ μου άρεσε αυτό με το Ιντερκοντινένταλ! Χρόνια πολλά, κυρία μου!

Επίσης, να ευχηθώ με τη σειρά μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες τις εορτάζουσες και εορτάζοντες του φόρουμ.

Προς lany: Μόνο λόγια είσαι!!!! Άντε, επιτέλους!!!  Κουκλίτσα, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Χρόνια πολλά και καλές γιορτές!
"Only Love can leave such a... Mark!"

inertia

• Sr. Member
Επειδή αποχωρώ σήμερα, εύχομαι Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά!! Πάντα και πάνω από όλα υγεία!
Φιλιά σε όλους!!!!!!!!!!!!!!

Καλό ταξίδι και πολλές πολλές γιορτινές ευχές!
Nobody puts Baby in a corner!

Search Tools