Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος

mala

• Jr. Member
  • **
Χρόνια Πολλά! Καλή Χρονιά!
Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light...

Πρωτέαs

• Hero Member
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑ ΤΡΑΝΣΛΑΤΟΥΜΟΠΑΙΔΑ
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.

fil

• Full Member
  • I Love Backgammon!!!

Πώς τους κάνεις; έτσι για να συγκρίνουμε συνταγές.

Λοιπόν, πάρε να' χεις, μιας και ρώτησες :-p!
(Τελικά έκανα μια τεράστια γέμιση τυλιγμένη σε σκέπη αντί για μικρούς τζιγεροσαρμάδες):
Θέλει μπόλικο φρέσκο κρεμμυδάκι (+ λίγο ξερό), μπόλικο άνιθο, μαιντανό, λίγο δυόσμο, συκωταριά πολύ ψιλοκομμένη (αφού ζεματιστεί), κουκουνάρια και σουλτανίνα --> τσιγάρισμα όλα αυτά με ελαιόλαδο και λίγο σησαμέλαιο, μετά σβήσιμο με ρετσίνα ή λευκό κρασί, λίγο κέτσαπ, λεμόνι αρκετό, αλατοπίπερα κ.λ.π. Πωπω τρελό φαγοπότι, ακόμη δεν έχω συνέλθει.

Οοοουπς, ξέχασα την καρολίνα που μπαίνει στο τέλος!

Καλή Χρονιά να έχουμε!
« Last Edit: 01 Jan, 2007, 15:47:12 by fil »

NadiaF

• ناديا فامي
  • Hero Member
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Εύχομαι το 2007 να είναι όντως καινούριο, συναρπαστικό, περιπετειώδες, όμορφο και να εκπληρώσει όσο όνειρα δεν εκπλήρωσαν τα προηγούμενα χρόνια.

Χρόνια Καλά, και να είναι και πολλά!!
« Last Edit: 01 Jan, 2007, 13:17:04 by wings »
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi

Evmorfia

• My Website
  • Sr. Member
Ο καινούργιος χρόνος ας μας φέρει Υγεία, Χαρά (εγώ για καλή μου τύχη την έχω μόνιμα μες στο σπίτι :-))) βλ. φωτό αριστερά), Ευτυχία και Επαγγελματικές Επιτυχίες.

Ας ζούμε τα πάθη μας όσο πιο έντονα γίνεται και ας απολαμβάνουμε τις στιγμές όσο πιο πολύ μπορούμε!!!!

Πολλά φιλιά σε όλους
Καλή μας Χρονιά

eirini

• Sr. Member
Εύχομαι η επόμενη Πρωτοχρονιά να μας βρει πλήρεις, πιο σοφούς και υγιείς (ψυχικά τε και σωματικά!) κι ακόμη πιο κοντά στους στόχους μας.

Και να είναι το 2007 παραμυθένιο!!!
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw

friny

• Jr. Member
  • **
Καλή χρονιά σε όλους, με υγεία, ευτυχία και πολλές πολλές μεταφράσεις! Και να συνέλθουμε γρήγορα από το φαγοπότι γιατι έχω κάνει ένα προκοίλι....ουφφφφφφ....
Friny

Search Tools