Ο Πάνος Καράν στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, Κοντσέρτο Νο. 1 για πιάνο και ορχήστρα του Brahms, 12 Μαρτίου 2007

spiros · 35 · 6006

Offline jglenis

• Full Member
Συγχαρητήρια και από μένα, αν και θα τα πούμε την ημέρα εκείνη. Μήπως θα μπορούσε να με διαφωτίσει κάποιος για το ποιες είναι οι καλύτερες θέσεις; Η εμπειρία μου μέχρι τώρα (από Αγγλικά και Ελληνικά θέατρα,το Ηρώδειο) μου λέει πως τα ακριβότερα εισιτήρια δεν είναι πάντοτε τα καλύτερα. Αλλά στο μέγαρο μουσικής αποφεύγω να πάω οπότε δεν ξέρω.

P.S. Alexandra, did you use to leave notes in the house of the kind "Gone Chopin, have Liszt, Bach in a Minuet" as the one-liner goes about pianists (and how to get their attention)?
Life is like a grammar lesson. You find the past perfect and the present tense.

Offline banned13

• Hero Member
Alexandra, did you use to leave notes in the house of the kind "Gone Chopin, have Liszt, Bach in a Minuet" as the one-liner goes about pianists (and how to get their attention
Όχι, ο ρόλος μου μέσα στο σπίτι ήταν πολύ πιο πεζός, Γιάννη :-)

Όσο για τα εισιτήρια:
Όταν βλέπεις συναυλία με πιάνο και ορχήστρα, οι καλύτερες θέσεις είναι συνήθως κάπου που μπορείς να βλέπεις όλη την ορχήστρα και συγχρόνως τα χέρια του πιανίστα πάνω στο πιάνο.
Γι' αυτό εγώ επιδιώκω να κάθομαι στην αριστερή πλευρά καθώς κοιτάμε τη σκηνή, αλλά λίγο μακριά από τη σκηνή, όχι στις τρεις πρώτες σειρές. Επίσης πολύ καλά είναι στα θεωρεία που είναι αριστερά - πάλι κοιτώντας τη σκηνή- κολλητά με το κεντρικό θεωρείο. Οι διακεκριμένες θέσεις, και ακριβότερες, είναι το κεντρικό θεωρείο, αλλά εκεί δεν έχω καθίσει ποτέ.

Offline banned13

• Hero Member
Σχετικά με τις ζώνες εισιτηρίων, βάζω μερικές εικόνες, αλλά φυσικά το πού θα καθίσω εξαρτάται και από τις τιμές των εισιτηρίων :-)

Offline banned8

• Jr. Member
  • **
Πολύ, μα πάρα πολύ, μου άρεσε η συνέντευξη. Την ανεβάζω και σε PDF, γιατί δεν θα τη βρίσκουμε εύκολα στο μέλλον.

Offline banned13

• Hero Member
Η συναυλία της Θεσσαλονίκης αναβάλλεται για τον Απρίλιο (θα ανακοινώσω αργότερα την ημερομηνία) λόγω σοβαρού ατυχήματος της κυρίας που είχε αναλάβει την διοργάνωση και προώθηση της εκδήλωσης.

Η συναυλία της Αθήνας θα γίνει κανονικά στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών την Δευτέρα 12 Μαρτίου.

Offline banned8

• Jr. Member
  • **
Η συναυλία της Θεσσαλονίκης αναβάλλεται για τον Απρίλιο

Πω πω, και είχα κανονίσει όλες τις λεπτομέρειες για να πάω να κάνω έκπληξη στις χαμηλοβόρειες...

Στα σοβαρά, τώρα: αναποδιά, ε; Άντε να κουβαλιούνται πάλι όλοι τους...

Η συναυλία της Αθήνας θα γίνει κανονικά στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών την Δευτέρα 12 Μαρτίου.

Παιδιά, να οργανωθούμε για τα εισιτήρια. Μπορούμε να αποφασίσουμε εδώ πόσοι θα πάμε; Μήπως καθίσουμε μαζί. Και μαζί κάνουμε ό,τι άλλο προκύψει στη συνέχεια.

Offline jglenis

• Full Member
Συμφωνώ! Και ό,τι έλεγα να πάω να αγοράσω εισιτήρια τώρα! Πόσοι θα είμαστε; Εγώ μπορώ να προμηθευτώ και για άλλους αν θέλετε.
« Last Edit: 05 Mar, 2007, 16:10:16 by nickel »

Offline banned8

• Jr. Member
  • **
Συμφωνώ! Και ό,τι έλεγα να πάω να αγοράσω εισιτήρια τώρα! Πόσοι θα είμαστε; Εγώ μπορώ να προμηθευτώ και για άλλους αν θέλετε.

Μπράβο! Μια και είσαι και πρόθυμος και κοντά, σε χρίζουμε επίσημο προμηθευτή εισιτηρίων του Μεγάρου. Κάνε κράτει τώρα να μετρηθούμε.

Offline elena petelos

• Hero Member
  • Qui ne dit mot consent.
Μπράβο! Μια και είσαι και πρόθυμος και κοντά, σε χρίζουμε επίσημο προμηθευτή εισιτηρίων του Μεγάρου. Κάνε κράτει τώρα να μετρηθούμε.

Ε... παιδιά, εμείς, εξαιτίας των ιδιαζουσών συνθηκών... +φιλικών και οικογενειακών δεσμών που μας δένουν (sic), έχουμε ήδη (ψιλο)κανονίσει, οπότε, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα σας δούμε εκεί.
:))
« Last Edit: 07 Mar, 2007, 02:19:38 by elena petelos »

Online wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
    • vicky.papaprodromou
    • @hellenic_wings
    • hellenicwings
    • Βίκυ Παπαπροδρόμου: ό,τι πολύ αγάπησα (ποίηση, πεζογραφία & μουσική)

Offline stathis

• Hero Member
Παιδιά, να οργανωθούμε για τα εισιτήρια. Μπορούμε να αποφασίσουμε εδώ πόσοι θα πάμε; Μήπως καθίσουμε μαζί. Και μαζί κάνουμε ό,τι άλλο προκύψει στη συνέχεια.
Εμένα να με υπολογίζετε για το ό,τι άλλο.

Offline banned8

• Jr. Member
  • **

Offline Pink Panther

• Hero Member
  • Τσα!
Καλημέρα,

θα έρθουμε και εμείς (Χρυσούλα και εγώ) αλλά από φόβο -που αποκτήθηκε από προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειες να πάω στο μέγαρο μουσικής- μήπως δεν βρούμε εισιτήρια κλείσαμε ήδη. Οπότε θα σας δούμε εκεί.

Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις

Offline jglenis

• Full Member
Παρεμπιπτόντως, στις έξι το απόγευμα τη Δευτέρα 12 Μαρτίου θα βρίσκεται στο αμφιθέατρο 1 της Νομικής ο Κούλογλου μαζί με έναν άλλο κύριο (Αμερικανό πεζοναύτη, κατά του πολέμου!) να μιλήσουν για θέματα «Pax Americana» και νομίζω θα έχει ενδιαφέρον – τι ώρα είναι το ΜΜ; Σκέφτομαι να τα συνδυάσω...
« Last Edit: 07 Mar, 2007, 02:10:59 by jglenis »

Search Tools