Σχόλια σχετικά με τα Νικελίνεια 2007

banned8 · 37 · 5024

banned8

• Jr. Member
  • **
Παρότι, άρρωστος άνθρωπος, με πυρετό και βήχα, χτυπιέμαι εδώ και ώρα και παρακαλώ τον Σπύρο να κλείσει αυτό το νήμα με εύσχημο τρόπο, αυτός δεν μου κάνει το χατίρι. Οφείλω λοιπόν να καταθέσω τις αντιρρήσεις μου και να μποϊκοτάρω κάθε προσπάθεια προγραμματισμένου ανασκαλέματος των γραφτών μου στο φόρουμ. Άλλο να ψάχνει κάποιος και να σκοντάφτει επάνω τους – το παθαίνω κι εγώ καμιά φορά και ξαναδιαβάζω με έκπληξη κάποια ωραία που μου ξέφυγαν και κάποιες βλακείες που επίσης μου ξέφυγαν. Επειδή όμως ποτέ δεν αποσκοπούσε η συμμετοχή μου στο φόρουμ στην έκδοση του πέμπτου συμπληρωματικού τόμου των απάντων μου, αντιδρώ στις καλές προθέσεις του Σπύρου και παρακαλώ πολύ να γυρίσετε στα προσωπικά σας και πολύ πιο ενδιαφέροντα ενδιαφέροντα.
Για να αποζημιώσω τον Σπύρο, υπόσχομαι να ανασκαλέψω γραπτά μου στον υπολογιστή μου, που δεν έχουν βγει προς τα έξω, και να τα καταθέσω εδώ, έτσι ώστε να έχει αρκετό υλικό για να με «διασύρει» όταν εγώ δεν θα μπορώ να κάνω τίποτε γι' αυτό.
« Last Edit: 06 Apr, 2007, 04:47:43 by spiros »

stathis

• Hero Member
Καλά...
Τον ανδριάντα να τον στήσουμε ή όχι;
:ΡΡΡ

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
υπόσχομαι να ανασκαλέψω γραπτά μου στον υπολογιστή μου, που δεν έχουν βγει προς τα έξω, και να τα καταθέσω εδώ, έτσι ώστε να έχει αρκετό υλικό για να με «διασύρει» όταν εγώ δεν θα μπορώ να κάνω τίποτε γι' αυτό.

Κάτι σαν ένα posthumous valse του Chopin; Για πότε περίπου το βλέπεις;

Πρωτέαs

• Hero Member
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Καλά...
Τον ανδριάντα να τον στήσουμε ή όχι;
:ΡΡΡ

Στάζη, μην πειράζεις το Νίκο, άρρωστο άνθρωπο! (Ντροπήηηη) :-ΡΡΡ
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.

Çabuki

• Full Member
  • Words nail me
Προτείνω το συγκεκριμένο topic να γίνει off limits για τον Nickel, για να μπορούμε να γράφουμε τις προτάσεις και τις ιδέες μας ανελέητα και απερίσπαστα και για να μην είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε τέτοιου είδους μηνύματα από μέρους του!
Σπύρο, δεν του κάνεις ένα προσωρινό ban για να συνεχίσουμε τις δολοπλοκίες ανενόχλητοι;;;;
« Last Edit: 03 Apr, 2007, 15:05:06 by kabuki »
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Ελένη, αν η συμπεριφορά του «χειροτερέψει» μπορεί να λάβω και έκτακτα μέτρα. Προς τα παρόν είναι οριακός. Τον καταλαβαίνω βέβαια, άρρωστος άνθρωπος, έχει θολώσει το μυαλό του...

Από τη στιγμή, λοιπόν, που αυτή η διαδικασία σάς φαίνεται λογική και χρήσιμη και για εμάς τους υπόλοιπους, δεν βλέπω λόγο για να μη συνεχίσει. Όποιος δεν θέλει να εκτίθεται, μπορεί και να συνεννοείται απευθείας με εμαιλ μαζί μου.
« Last Edit: 03 Apr, 2007, 15:10:32 by spiros »

stathis

• Hero Member
Στάζη, μην πειράζεις το Νίκο, άρρωστο άνθρωπο! (Ντροπήηηη) :-ΡΡΡ
Μα δεν πειράζω τον Νίκο...

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Άσε τον Στάθη, τα λέει αυτά γιατί ζηλεύει ):

Δεν βλέπεις άλλωστε την υπογραφή του:

Ισχύς μου η αγάπη του λαού
(επωνύμου)

Αγαπητέ Στάθη, σ'το υπόσχομαι, τα επόμενα "Best of" θα είναι τα "Best of Stathis"!
« Last Edit: 03 Apr, 2007, 15:27:20 by spiros »

mousafiris

• Sr. Member
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Εγώ λέω να τον δέσουμε, να τον φιμώσουμε, να του πάρουμε τον υπολογιστή από μπροστά του και να τον δέρνουμε με βάρδιες (για να καμφθεί η όποια αντίσταση)  μέχρις ότου ολοκληρωθεί το πόνημα. Έπεται μεταφορά του στο τόπο του μαρτυρίου και αφού του βάλουμε μπροστά του δυο νταμιτζάνες ούζο, τον απελευθερώνουμε. Μέχρι τότε θα έχει επηρεαστεί από το Σύνδρομο της Στοκχόλμης και θα'ναι ήσυχο παιδί.

Σε κάποιο κατασκοπικό βιβλίο θα το είδα....
« Last Edit: 03 Apr, 2007, 15:31:15 by mousafiris »
We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Αγαπητέ Μουσαφίρη, το πιο αστείο και επιτυχημένο μήνυμα που διάβασα εδώ και καιρό ):

Και μερικά εγκυκλοπαιδικά:

Σύνδρομο της Στοκχόλμης

Το σύνδρομο περιγράφει το "δεσμό", που αναπτύσσεται μεταξύ απαγωγέα και θύματος. Αφορά τη "συμπάθεια", που δείχνουν να νιώθουν τα θύματα σε μερικές περιπτώσεις απέναντι στους απαγωγείς τους υπό στρεσογόνο επί μακρόν συνθήκη ομηρίας. Το 1973, οπότε περιγράφηκε, αποτέλεσε μεγάλο γρίφο για ιατρούς και δικαστές!

Πήρε το όνομα του από ενα περιστατικό στη Στοκχόλμη, στη Σουηδία, το 1973.

Στο πλαίσιο μίας ληστείας σε τράπεζα, 23 Αυγούστου του 1973 στη Στοκχόλμη, οι απαγωγείς κράτησαν τα θύματά τους σε κατάσταση ομηρίας μέσα στους χώρους της τράπεζας επί έξι συνεχή μερόνυχτα. Στο τέλος της ομηρίας, αρκετά από τα θύματα αντιστάθηκαν στην προσπάθεια των αρχών, να τους διασώσουν (!) και έπειτα - μετά τη σύλληψη των δραστών - αρνήθηκαν να καταθέσουν εναντίον των απαγωγέων τους ή προσφέρθηκαν να ενισχύσουν οικονομικά τον δικαστικό αγώνα τους.
http://www.noesi.gr/node/323
« Last Edit: 03 Apr, 2007, 16:12:16 by spiros »

stathis

• Hero Member
Αγαπητέ Στάθη, σ'το υπόσχομαι, τα επόμενα "Best of" θα είναι τα "Best of Stathis"!
Αχ, να 'σαι καλά! Γίνεται να αλλάξουμε το "Best of" σε "Greatest tits hits";

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Αγαπητέ Στάθη, μόλις διαπίστωσα ότι ψήφισες.

Çabuki

• Full Member
  • Words nail me
Μεγάλη Eβδομάδα σου λέει μετά...
Όποιο νήμα κι αν ανοίξεις...
« Last Edit: 03 Apr, 2007, 16:24:07 by kabuki »
Trying is the first step towards failure.
-Homer Simpson

F_idάνι

• Hero Member
Εγώ λέω να τον δέσουμε, να τον φιμώσουμε, να του πάρουμε τον υπολογιστή από μπροστά του και να τον δέρνουμε με βάρδιες (για να καμφθεί η όποια αντίσταση)  μέχρις ότου ολοκληρωθεί το πόνημα. Έπεται μεταφορά του στο τόπο του μαρτυρίου και αφού του βάλουμε μπροστά του δυο νταμιτζάνες ούζο, τον απελευθερώνουμε. Μέχρι τότε θα έχει επηρεαστεί από το Σύνδρομο της Στοκχόλμης και θα'ναι ήσυχο παιδί.

Ποιον; Το Νίκο ή το Στάθη;

stathis

• Hero Member
Τον Νίκο. Πόνημα λέει, όχι φυγοπόνημα.

Search Tools