Easter with spiros, wings & zephyrous

spiros · 51 · 5931

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
Νίκο, δοκίμασες το add-on ή έσπαγες αυγά;
(2 η ώρα εδώ, 4 εκεί, με τον πόνο του ο καθένας.)

Γιάννη, επειδή βαριόμουνα να διαβάσω όσα λέγατε σε κείνο το νήμα, τι add-on είναι τούτο;

Πώς προέκυψε αυτό το νήμα; Από πού απεσχίσθη;

(Πόσο χαίρομαι που βρήκα ένα topic-free νήμα!)

Σταθούλη, ήταν αυτοφυές και αυτόνομο. Δεν το αποσχίσαμε, δεν πειράξαμε τίποτε άλλο.

Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον Σπύρο και σιγοντάρω τη γκρίνια του για τα δυσεύρετα νήματα on topic.
« Last Edit: 08 Apr, 2007, 13:05:38 by wings »

stathis

• Hero Member
Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον Σπύρο και σιγοντάρω τη γκρίνια του για τα δυσεύρετα νήματα on topic.
Καλά ρε παιδιά, μη σας φάει και το μαράζι!
:ΡΡΡ

NadiaF

• ناديا فامي
  • Hero Member
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Βρε, καλώς τον Κώστα! Παιδιά, δεν είμαστε μόνο οι 3 μας. Κρύβετε λόγια. :-))))))))))

Η Νάντια με πήρε τηλέφωνο και μου είπε «Χριστός ανέστη» 10 λεπτά προτού τον αναστήσει ο αρχιεπίσκοπός μας... τι κάνουμε  στις περιπτώσεις αυτές;

E, αφού ο δικός μας παπάς είναι σοφός και είπε λίγα και καλά, τι να κάνω; Να περιμένω τον πολυλογά Χριστόδουλος;;;
Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi

stathis

• Hero Member
E, αφού ο δικός μας παπάς είναι σοφός και είπε λίγα και καλά, τι να κάνω; Να περιμένω τον πολυλογά Χριστόδουλος;;;
Πάντως και η Βούλα ανέστησε τουλάχιστον 3 λεπτά πριν από τον Κρις.

Προσωπικά, σκοπεύω να περάσω τα Πάσχεια 2008 κάπου βόρεια. Ενδεχομένως στη Νορβηγία, παρέα με τον Κώστα και το Αξελάκι, ή στη Φινλανδία, παρέα με τον Santa. Κάπου χωρίς κλαρίνα, τσουγκρίσματα αβγών, χοντρές θειάδες και "κατάνυξη".
Είμαστε ήδη δύο. Όσο περισσότεροι μαζευτούμε, τόσο καλύτερη τιμή θα πετύχουμε. Δηλώσεις συμμετοχής εντός.

NadiaF

• ناديا فامي
  • Hero Member
  • Γιατί να το κρύψω; Ναι, είμαι μία φελάχα!
Εγώ, Στάθη μας, ανακάλυψα ότι μπορείς να γιορτάσεις το Πάσχα έτσι και στην Αθήνα, αρκεί να μην μπλέκεις με "κατανυκτικούς"...

Μια χαρά ήταν στο σπιτάκι μου με την Μπουμπουλίνα μου. Πήγα στην εκκλησία 11.55 (έλεγε το ρολόι μου), στον αυλόγυρο είδα αυτούς που έβγαιναν με το Φως, το πήρα, το πήγα στην μανούλα μου να χαρεί... και μετά φάγαμε, χτυπήσαμε έναν "Truman Capote" και ήρθαμε στα ίσα μας... και πήγαμε για τον ύπνο του δικαίου στις 4 το πρωί.

Απόλαυση ήταν δε σήμερα που σηκώθηκα να μεταφέρω το αμάξι πιο κοντά να το βλέπω (έφυγε από το γκαράζ το Σάββατο που έκλεισε και θα ξαναγυρίσει αύριο απόγευμα) και πάω να βάλω μπρος... τίποτα, νεκρό το παλικάρι μου!! Έμεινα από μπαταρία... να'ναι καλά η Express Service...

Αυτά τα ιερά και κατανυκτικά από μένα φέτος :-))

Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνήσεις, θα το μετανοιώσεις!
Nadia-Anastasia Fahmi

andy

• Full Member
Εγώ έχω να πω ένα: μούφα το Πάσχα φέτος.
Τον Επιτάφιο τον έχασα γιατί πόναγε η κοιλιά μου και πού να τρέχω...Την Ανάσταση την έχασα γιατί ξεχάστηκα συζητώντας με τον καλό μου και μας πιάσαν οι καμπάνες της Αγίας Βαρβάρας στον ύπνο. Μαγειρίτσα δεν έφαγα γιατί η μαμά μου την έκανε για το χωριό με τον μπαμπά μου. Αρνί δε σούβλισα γιατί...ε, τι, σιγά μη θέλω δικαιολογία που δε σούβλισα αρνί στην Πατησίων.
Δηλώνω υπεύθυνα ότι του χρόνου θέλω κοκορέτσι και κλαρίνα. Στάθη, αν θες δώσε μου εμένα τις θείες σου και κάτσε εδώ με το Βασίλη που βλέπει το "Οι κότες το σκασαν"...πασχαλιάτικα, άντε μην ανοίξω το στόμα μου...
Έλα να πάμε στο νησί, η μάνα σου, εγώ κι εσύ...

stathis

• Hero Member
Στάθη, αν θες δώσε μου εμένα τις θείες σου και κάτσε εδώ με το Βασίλη
Μπααα... Δεν είναι ο τύπος μου.

... που βλέπει το "Οι κότες το σκασαν"...πασχαλιάτικα, άντε μην ανοίξω το στόμα μου...
Πού είναι το πρόβλημα;
Κότες -> αβγά -> Πάσχα

Pink Panther

• Hero Member
  • Τσα!
Στάθη, αν θες δώσε μου εμένα τις θείες σου και κάτσε εδώ με το Βασίλη που βλέπει το "Οι κότες το σκασαν"...πασχαλιάτικα, άντε μην ανοίξω το στόμα μου...

Πάλι καλά που βλέπει "Οι κότες το σκασαν" και δεν βλέπει κάποια από τις χιλιοπαιγμένες ταινίες ιστορικού και θρησκευτικού περιεχομένου που παίζουν τα νεύρα μου κάθε φορά που τις βλέπω στην TV. Άσε, δε, το άλλο "Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ" που νομίζω ότι εγώ θα παίζω καλύτερα τον Ιησού αφού το έχω δει 13432839483274 φορές στα 32 χρόνια της ζωής μου. Τόσα χρόνια δεν έζησε και ο Ιησούς; Λες του χρόνου να την έχω κάνει από αυτή τη ζωή και να μην το ξαναδώ το εργάκι; Λες του χρόνου να Τον δω από κοντά; Μμμμμ....
Κάθε που νιώθω μοναξιά, σκέφτομαι πως υπάρχεις
Και θέλω να 'ρθω εκεί κοντά, τίποτα να μην πάθεις

• Guest
Φίλτατοι συνάδελφοι, ο φετινός πάσχας εμένα με έβγαλε knock out (πάλι)...
Εγώ, η πρησμένη μου κοιλιά και το θολωμένο μου μυαλό σάς ευχόμαστε πάντα τέτοια και να είστε καλά...
:))

stathis

• Hero Member
Και λίγη αποδόμηση από την Athens Voice και την καμένη στήλη Τζιχάντ, αν και το δίδυμο Τσέκερη-Κυρίτση δεν βρίσκεται σε τρομερή φόρμα αυτή τη φορά...

ΠΑΣΧΟΥΜΕ

Ήρθαν πάλι οι Άγιες Mέρες. Oι πιστοί ψωνίζουν τα ρούχα για το παραδοσιακό πασχαλινό clubbing και προετοιμάζονται με κατάνυξη για το Mποτιλιάρισμα της Eξόδου, συμβολική αναπαράσταση της φυγής των Eβραίων από την Aίγυπτο.

Για τις ανάγκες των ημερών, η τροχαία έχει μονοδρομήσει τις κυλιόμενες σκάλες του αεροδρομίου Eλ. Bενιζέλος, τον ταινιόδρομο για τις βαλίτσες, τα έργα επέκτασης του μετροπόντικα και τις θαλάσσιες συγκοινωνίες προς Mύκονο και Σαντορίνη.

H τηλεόραση προβάλλει για 86η χρονιά ταινίες θρησκευτικού περιεχομένου, όπως «O Xλαμύδας και ο Πανχλαμύδας», «H θεία από τον Γολγοθά», «Mια Pωμαία στο χαρέμι», «Φαλακρός πράκτωρ Iησ. Xρ.», «Γάμος αλλά εβραϊκά», «Άγιος Iωάννης εναντίον Γκοτζίλα» και «T' όνομά του ήταν Θεάνθρωπας». Στην αγορά κυκλοφόρησε πρόσφατα η νέα μεγαλαμπάδα χωρητικότητας 180GB με 4MB RAM, 1024 MB κάρτα γραφικών με αυτόματη ανάφλεξη και σύνδεση με τσουρέκι και κόκκινο αυγό μέσω θύρας USB.

Στη Bαρβάκειο, το καταναλωτικό κοινό επιδεικνύει επιφυλακτικότητα, καθώς οι τιμές των ντόπιων αρνιών έχουν εκτοξευτεί, λόγω της ανόδου της τιμής των λιπαντικών με τα οποία τα ταΐζουνε. Oι τιμές αναμένεται πάντως να εξομαλυνθούν με τη λειτουργία του αγωγού Mπουργκάς-Aλεξανδρούπολη, που θα τροφοδοτήσει την εγχώρια αγορά με αμνοερίφια Kαζακστάν υπό πίεση.

Aπό δάνεια προτείνονται, φέτος, ένα «Πασχαλοδάνειο Eruobank» του 1991, που έχει μεστή γεύση αν και κάπως στυφό, ή, για τους πιο απαιτητικούς, ένα «APLHANABK - Ξελασπώνω» του 1994, που συνδυάζεται εξαιρετικά με πεσκανδρίτσα και μύδια σαγανάκι. Για πιο απαιτητικούς, εκδόθηκε από την Aδιευκρίνιστη AXEΠEYΘKT, με τη συνεργασία της PJ Harvey και της Bρωμύλος Eπενδυτική, το σύνθετο ομόλογο XJ 188 Turbo, με χαμηλά λιπαρά και δώρο μια λαμπάδα τρανσφόρμερ, το οποίο αναμένεται να προτιμηθεί από όσα ασφαλιστικά ταμεία έχουν βαφτιστήρι.

elena petelos

• Hero Member
  • Qui ne dit mot consent.
ΠΑΣΧΟΥΜΕ

[...] που έχει μεστή γεύση [...]

ΠΑΣΧΕΤΕ

Δεν ξέρω πού θα εορταστεί το Πάσχα 2008, αλλά για τ'αυγά έχω να σας προτείνω.... πινταααααααάν (pidan) (οέο). :)

Moυτς!

F_idάνι

• Hero Member
Τα δοκίμασες; Τρώγονται; Σαν απολιθώματα μου φαίνονται... http://www.unu.edu/unupress/food/8F032e/8F032E03.htm

ΥΓ: Τελικά, ''ο Πάσχας'' ή ''το Πάσχα'';

spiros

• Administrator
  • Hero Member
  • point d’amour
Καλά ρε παιδιά, μη σας φάει και το μαράζι!
:ΡΡΡ

Μπα, δεν μας πιάνει το μαράζι, με τον ίδιο τρόπο που δεν πιάνει μερικούς το αγιάζι.
Μα τι να κάνουμε, να τους σκοτώσουμε, αφού τους αγαπάμε... :ΡΡΡ
« Last Edit: 09 Apr, 2007, 00:21:48 by spiros »

Anastasia

• Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • Set goals, Work hard!
Αυτά. Πάω να σαβουρώσω. Θα τσουγκρίσω μερικά αβγά υπέρ της ειρήνης (και της Ειρήνης και της Αναστασίας κ.λπ.).
Χριστός Ανέστη!!!

@ Nickel: Να τσουγκρίσεις, Νίκο μου! Από τα αγαπημένα μου έθιμα... σε πειράζει να φάω τα... σπασμένα;;; ;-)))
"Only Love can leave such a... Mark!"

wings

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Vicky Papaprodromou
σε πειράζει να φάω τα... σπασμένα;;; ;-)))

Δεν αμφέβαλα ποτέ μου για το ποιόν σου. :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

Search Tools