sugar regime → καθεστώς ζάχαρης

spiros · 23 · 11336

wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ωχ ναι... γιατί δεν μ' έκραξες νωρίτερα;;; Διορθώνω πάραυτα και κόβω και τ' αστεία. Ωπ, πρόλαβες εσύ... ευχαριστώ, θειούλη.:-)
« Last Edit: 15 Jul, 2005, 18:27:56 by wings »
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Συγγνώμη που φυτρώνω σα ζαχαρότευτλο, αλλά...Καλά δεν γνωρίζατε ότι στην Ευρώπη τρώμε ζάχαρη μόνο από ζαχαρότευτλα και όχι ζαχαροκάλαμα; γιατί είναι πιο φτηνή, οι φτηνιάτηδες. Άσε που ούτε εμένα μου αρέσει η ζάχαρη, το αλάτι έτσι κι έτσι. Κυρίως προτιμώ το πιπέρι - και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι.
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.



banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Με συγχωρείς, αλλά εγώ δεν μπορώ να με φανταστώ καβαλικεμένο σε ζαχαρότευτλο και μη μου τους κύκλους τάραττε γιατί έχει ο καιρός γυρίσματα... ή καιρός φέρνει τα λάχανα, καιρός τα παραπούλια -- ή τα ζαχαρότευτλα. Έχουμε γίνει θέατρο του παραλόγου, τελικά. Ηλία, πού είσαι;


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Ως "ρεμάλι" που σέβεται τον εαυτό του, σωστά μίλησε. Εσύ γιατί αραδιάζεις τα λαχανικά,θείο; Τι σχέση έχουν με τα ζαχαρότευτλα;
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)



banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Ως ρεμάλι; Ή ως σάμαλι, που ως γνωστόν έχει και πολλή ζάχαρη;


wings

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 73947
    • Gender:Female
  • Vicky Papaprodromou
Έβαλα εισαγωγικά, θείο... βάλε τα γυαλάκια σου. Αφού ο άνθρωπος, το "ρεμάλι" δηλαδή, δήλωσε πως δεν του πολυαρέσουν τα γλυκά.

Βρε μανία να μας κάνεις όλους "γλυκόδουλους"!
Ο λόγος είναι μεγάλη ανάγκη της ψυχής. (Γιώργος Ιωάννου)


σα(ρε)μαλι

  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 1293
    • Gender:Male
  • Σταβανγκεριανό μου έαρ
Αυτό με το σάμαλι με προβλημάτισε, ίσως αλλάξω όνομα χρήστη. Όσο για το παράλογο, σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο; Με τον Μπέκετ καβάλα στο ζαχαρότευτλο, άντε στο ζαχαροκάλαμο για να σου κάνω τη χάρη.
« Last Edit: 15 Jul, 2005, 19:53:07 by nickel »
I can live everywhere in the world, but it must be near an airport -and a pharmacy, I would add.

Δεν είναι ο ύπνος της λογικής που γεννάει τέρατα, αλλά ο άγρυπνος ορθολογισμός που πάσχει από αϋπνίες.


banned8

  • Jr. Member
  • **
    • Posts: 131
    • Gender:Male
Καλώς σε προβλημάτισε: είναι κι αυτό ένα είδος affordance. Τι επιτρέπει το όνομά σου να φανταστούν οι άλλοι.


 

Search Tools