Χρόνια πολλά, Γιώργο (Mousafiris)!

Πρωτέαs

• Hero Member
  • Χορέψετε, χορέψετε, παπούτσια μη λυπάστε!
Όπου Γιώργος και μάλαμα, δε λένε;

Για του λόγου το αληθές ---> Χρόνια πολλά, Γεώργιε!
Το ότι κάποιοι ζουν στον ίδιο χώρο, δεν σημαίνει ότι ζουν και στον ίδιο χρόνο ή τουλάχιστον ότι βιώνουν τον χρόνο με τον ίδιο τρόπο. Αυτό δεν κάνει τον κόσμο χειρότερο, απλώς πιο πολύπλοκο. σα(ρε)μάλι

14.   Ναι, βεβαίως. Σων, φέρε τα λεφτά του Ανθόνιο.

alter_ego

• Jr. Member
  • **
Χρόνια Πολλά, Γιώργο! Χρόνια Πολλά & Καλά σε όλους τους Γιώργους και τις Γιωργίες!
Mind the Gap

user10

• Hero Member
Χρόνια πολλά Γιώργο!
(και υπόλοιποι Γιώργηδες και Γιωργίες!)

KaterinaV

• Jr. Member
  • **
Χρόνια πολλά, καλά και ξέγνοιαστα!!!

Κι απ' τους Όντιν + Θορ ένα παρατεταμένο, λυρικό αουυυυυυυυυυυυ ως φιλικό χαιρετισμό :-)

Strawberries cherries and an angel´s kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...

mala

• Jr. Member
  • **
Χρόνια Πολλά!!!!
Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light...

banned8

• Jr. Member
  • **
Τι «όπου Γιώργος και μάλαμα»; Εδώ έχουμε δικό μας κανόνα: όπου Μαλαματή και Γιώργος.

Καλά, είμαστε σοβαροί; Ολόκληρο φόρουμ, ένα Γιώργο έχουμε μόνο; Εδώ οι Νίκοι κοντεύουμε να φτιάξουμε ουλαμό!

Καλά που ήρθες, μουσαφίρη μας, γιατί, εκτός από τα ωραία σου, δεν θα 'χαμε και σε ποιον να ευχηθούμε, μέρα που είναι, του Μεγαλομάρτυρα και Τροπαιοφόρου (πω πω, μούρλια σού πάει αυτό το κουστουμάκι).

Σου εύχομαι, αυτή τη δεκαετία, την ωραιότερη της ζωής, να τη ρουφήξεις μέχρι το μεδούλι, να τη στραγγίξεις. Άσπρο πάτο, μωρέ!

Και για ύστερα, βλέπουμε. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.

eirini

• Sr. Member
Χρόνια πολλά κι από μένα, Γιώργο, όπως και σε όλους τους εορτάζοντες!
If you cant appreciate what youve got, youd better get what you can appreciate. - Bernard Shaw

jglenis

• Full Member
Όπου Γιώργος και μάλαμα, δε λένε;
Συμφωνώ! Χρόνια σας πολλά!

Γι'αυτό, (και τώρα πού είναι μέρες για μπάνιο) δεν θα ήταν ωραίο να οργανώσουμε ένα καλοκαιρινό “Members together” εκεί στις Σπέτσες, η κοντά, στη Λεπήτσα, στη Χηνίτσα
Αυτό, είναι πολύ σωστό.
Life is like a grammar lesson. You find the past perfect and the present tense.

sopherina

• Full Member
  • Η θάλασσα ήρθε ψαρεύοντας!
Χρόνια πολλά, καλά, και πολύ πολύ gourmet, κύριε Γιώργο!
Το αυτό εύχομαι και για όλους τους εορτάζοντες και τις εορτάζουσες! Καθώς επίσης και:

Μέσα (στα πιάτα) τα κουτάλια!
Έξω (απ' τα σπίτια τους) τα παρτάλια! (kapa18, ΕΓΡΑΨΕΣ)!
"Δεν χρειάζονται επιχειρήματα για ν' αλλάξει ο κόσμος!" Ν.Π.

andy

• Full Member
Χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν. Έχω ήδη κατεβάσει δύο μπακλαβαδάκια και ένα κομμάτι ραβανί και ξαναθυμήθηκα για ποιο λόγο μου αρέσουν αυτού του είδους οι εορταστικές ημέρες. Κύριε Γιώργο, να χαίρεστε τη γιορτή σας. Ελπίζω να σας δούμε σύντομα από κοντά. Αν είστε σαν τον κύριο που κατοικοεδρεύει απέναντί σας, θα τα πάμε περίφημα.
:-D
Έλα να πάμε στο νησί, η μάνα σου, εγώ κι εσύ...

mydaisy

• Σιγά μωρέ παλιόκοσμε, που θα κάτσω να προγραμματίσω! Ν. Καρούζος
  • Jr. Member
  • **
Γουφ! Χρόνια πολλά! Έχει χώρο και για μας στο νησί;
Life is not a spectator show. Να το βλέπω, να το θυμάμαι.

Anastasia

• Anastasia Giagopoulou
  • Hero Member
  • Set goals, Work hard!
Χρόνια πολλά, κύριε Γιώργο μας!
"Only Love can leave such a... Mark!"

mousafiris

• Sr. Member
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Τι να πω; Παιδιά, ειλικρινά με συγκινήσατε  με τις ευχές σας. Δεν είμαι πολύ καιρό στο φόρουμ, δυο μήνες περίπου, αλλά δεν περίμενα πως μέσα σ’ αυτό το διάστημα, τόσο γρήγορα, θα αισθανόμουνα τόσο πολύ στο σπίτι μου. Και αυτό το οφείλω σε σας όλους που με περιβάλατε με αγάπη και κατανόηση από τη πρώτη στιγμή.
Η ζωή στο νησί γίνεται πολλές φορές μοναχική και η δυνατότητα που μου δίνεται να συνευρίσκομαι με ανθρώπους, με τους οποίους μιλάμε την ίδια γλώσσα κουλτούρας, μπορούμε να καλαμπουρίζουμε και να ανταλλάσσουμε απόψεις για τόσα και τόσα πολύτιμη. Έγινε μια αναγκαιότητα στη ζωή μου πια, το τι είπε ο ένας από σας ή ό άλλος. Κάτι που δεν θα ήθελα με τίποτα να χάσω.
Κανένα από σας δεν έχω γνωρίσει από κοντά. Με μερικούς/ες βέβαια το τηλέφωνο έχει πάρει φωτιά αλλά δεν είναι το ίδιο. Ελπίζω, αυτό ν’ αλλάξει στο gala του Σαββάτου and I’m looking so much forward to it.
Σας ευχαριστώ όλους.

We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.

banned8

• Jr. Member
  • **
Ελπίζω, αυτό ν’ αλλάξει στο gala του Σαββάτου and I’m looking so much forward to it.

Κι εμείς!

(Ένας άυπνος που το πάει για 48ωρο και απλώς ελπίζει να έχει συνέλθει μέχρι το γκαλά του Σαββάτου.)

mousafiris

• Sr. Member
  • Περικλής ο καλοκαιρινός
Τι «όπου Γιώργος και μάλαμα»; Εδώ έχουμε δικό μας κανόνα: όπου Μαλαματή και Γιώργος.

Καλά, είμαστε σοβαροί; Ολόκληρο φόρουμ, ένα Γιώργο έχουμε μόνο; Εδώ οι Νίκοι κοντεύουμε να φτιάξουμε ουλαμό!

Καλά που ήρθες, μουσαφίρη μας, γιατί, εκτός από τα ωραία σου, δεν θα 'χαμε και σε ποιον να ευχηθούμε, μέρα που είναι, του Μεγαλομάρτυρα και Τροπαιοφόρου (πω πω, μούρλια σού πάει αυτό το κουστουμάκι).

Σου εύχομαι, αυτή τη δεκαετία, την ωραιότερη της ζωής, να τη ρουφήξεις μέχρι το μεδούλι, να τη στραγγίξεις. Άσπρο πάτο, μωρέ!

Και για ύστερα, βλέπουμε. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.
Έναν Γιώργο έχετε και να τον κανακεύετε πρέπει το δύστυχο, το έρημο, το παιδί.
Όσο για τη δεκαετία, στη γωνιά σε περιμένω. Όσο για τον άσπρο πάτο...περίμενε το Σάββατο να τα πούμε.
We shall not cease from exploration
And the end of all our exploring
Will be to arrive where we started
And know the place for the first time.

Search Tools