Απλή απομαγνητοφώνηση

sotirisl

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
    • Gender:Male
Καλημέρα!

Ως μέρος του διδακτορικού μου έχω κάνει μια σειρά από συνεντεύξεις στα Αγγλικά και θα ήθελα μια απλή απομαγνητοφώνηση  (transcription) ΟΧΙ Μετάφραση.

Οι συνεντεύξεις περιλάμβανουν πάντοτε δυο συνομιλητές (εμένα και έναν native english speaker), είναι πεντακάθαρες (καθόλου background noise), το λεξιολόγιο είναι επιπέδου lower - αν όχι παρακάτω. Είναι σημαντικό να καταγράφεται απλά ότι ακούγεται - δηλαδή αν λεει κάποιος ααααα, ωωωω κτλ ή κανει σαρδάμ, δεν θέλω να μπει ο απομαγνητοφωνηστής στην διαδικασία να αλλάξει/αναδομήσει την πρόταση, αλλά είναι πολύ σημαντικό να καταγράψει στο χαρτί ότι ακριβώς ακούει! Είναι για προσωπική χρήση, οπότε δεν με ενδιαφέρει να γίνουν διορθώσεις κτλ κτλ.

Έχω κάνει μόνος μου μερικές από τις απομαγνητοφωνήσεις και για κάθε ώρα απομαγνητοφώνησης μου βγήκαν 6-9 σελιδες word (με στάνταρντ fonts). Αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω εγώ ο ίδιος όλες της απομαγνητοφωνήσεις.

Μπορείς κάποιος να βοηθήσει; (προφανώς εχω πάρει προσφορές από διάφορες εταιρείες που κάνουν αυτή την δουλειά, αλλά οι τιμές ήταν άκρως τσουχτερές!!!)

Ευχαριστώ πολύ,

Σωτήρης


panos_ch

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
Καλησπέρα Σωτήρη,

Υπάρχει συγκεκριμένο deadline?



sotirisl

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
    • Gender:Male
καλησπέρα και από εμένα,

θα τα ήθελα μέσα στην επόμενη εβδομάδα.... (φυσικά, όσο το δυνατόν πιο σύντομα γίνουν τόσο καλύτερα, απλά δεν χρειάζομαι υπηρεσίες "express")

Φιλικά,

Σωτήρης


panos_ch

  • Semi-Newbie
  • *
    • Posts: 2
Αν θέλεις στείλε μου ένα μήνυμα στο email μου: panagiotischoubavlis@gmail.com



 

Search Tools