pain in the keister → μανούρα, μπελάς, σκέτος μπελάς, κακός μπελάς, κακός μπελάς μας βρήκε, θεματάκι, βραχνάς, κακός βραχνάς, ζόρι, πακέτο, πάκετ, ενοχλητικός, τσιμπούρι, φόρτωμα, σπασαρχίδης, σκάει γάιδαρο, μου 'πρηξε το συκώτι, μου έχει ψήσει το ψάρι στα χείλη, μου έχει βγάλει το χτικιό, μου έχει βγάλει τον αδόξαστο, μου έχει αλλάξει τον αδόξαστο, με έχει χτικιάσει, μου έχει σπάσει τα νεύρα, με έχει φέρει ως εδώ, με έχει φέρει μέχρι εδώ, μου τα έχεις πρήξει, τσάμικος ταμπάκος, κακό σπυρί στον κώλο, στριμμένο άντερο, απάλευτος, δεν παλεύεται, σου βγάζει το λάδι, εκνευριστικός

spiros

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
    • Posts: 855862
    • Gender:Male
  • point d’amour
pain in the keister → απάλευτος, βραχνάς, δεν παλεύεται, δεν υποφέρεσαι, εγγλέζικος ταμπάκος, εκνευριστικός, ενοχλητικός, ζόρι, θεματάκι, κακό σπυρί στον κώλο, κακός βραχνάς, κακός μπελάς, κακός μπελάς μας βρήκε, κολιτσίδα, κολλητσίδα, κολλιτσίδα, μανούρα, με έχει φέρει μέχρι εδώ, με έχει φέρει ως εδώ, με έχει χτικιάσει, μου έχει αλλάξει τον αδόξαστο, μου έχει βγάλει το χτικιό, μου έχει βγάλει τον αδόξαστο, μου έχει σπάσει τα νεύρα, μου έχει ψήσει το ψάρι στα χείλη, μου 'πρηξε το συκώτι, μου τα έχεις πρήξει, μπελάς, πάκετ, πακέτο, σκάει γάιδαρο, σκέτος μπελάς, σου βγάζει το λάδι, σπασαρχίδης, σπαστικός, στενός κορσές, στριμμένο άντερο, σωστό βάσανο, τσάμικος ταμπάκος, τσιμπούρι, τσούγδω, φόρτωμα

pain in the arse, pain in the back, pain in the backside, pain in the bum, pain in the butt, pain in the keister, pain in the neckpain in the rear

Afrikaans: pyn in die nek; Arabic: ⁧أَلَم فِي الْمُؤَخَّرَة⁩; Bashkir: мәшәҡәт; Catalan: gra al cul; Chinese Mandarin: 眼中釘眼中钉; Czech: vopruz, otrava, prudič, osina v zadku, opruz; Finnish: riesa, maanvaiva, kiusanhenki, kiusankappale, piikki lihassa; French: casse-pied, emmerde, emmerdeur, épine au pied, pète-couilles, pète-burnes; Galician: gran no cu, foda; German: Nervensäge; Greek: κακός μπελάς; Hebrew: ⁧קוץ בתחת⁩; Hungarian: púp a hátán, nyűg, agyára megy, idegeire megy; Italian: seccatura, rompicoglioni, scocciatore, palo in culo, rompipalle, seccatore; Persian: ⁧دردسر⁩; Polish: wrzód na tyłku, wrzód na dupie; Portuguese: pé-no-saco; Russian: головная боль, геморрой, зануда, заноза в заднице; Serbo-Croatian: gnjavaža; Spanish: patada en las bolas, patada en los huevos, coñazo, grano en el culo
pain in the ass - Wiktionary, the free dictionary
« Last Edit: 21 Feb, 2024, 17:06:44 by spiros »


 

Search Tools